Euronesmysly

Vedení Evropská unie zvládlo vyprodukovat už tolik nesmyslných norem, směrnic a nařízení, že pro ně vzniklo samostatné označení. Jsou to EURONESMYSLY. Často se za euronesmysly považují i různé hloupé investice, kdy se jen rychle utratí peníze z dotačního programu a je úplně jedno, zda bude výsledek pro někoho užitečný.

Velikost jablek

Velikost jablek

Evropská unie nenechala stranou svého zájmu ani prodej jablek. Jak velké musí být nejmenší jablko na krámě neurčuje zájem zákazníků, ale nařizuje to Evropská unie.

read more
Brčka a uchošťoury

Brčka a uchošťoury

Ale nejen brčka a uchošťoury, také plastové příbory, talíře, míchátka nápojů, tyčky k balonkům a další plastové výrobky, ke kterým existuje alternativa vyrobená z jiných materiálů, než jsou plasty. To vše EU navrhla zakázat používat touto směrnicí z května 2018.

read more
Zákaz igelitových tašek

Zákaz igelitových tašek

Členské státy musí do konce roku 2025 přijmout taková opatření, aby spotřeba lehkých plastových tašek nepřesáhla 40 kusů na obyvatele za rok. Již od roku 2018 nesmí dávat obchody bezplatně igelitky svým zákazníkům.

read more
Povinná umělecká tvorba

Povinná umělecká tvorba

Kdo zažil socialismus, bude mít nejspíš problém uvěřit, že tohle není jen nějaký žertík. Není. Bohužel je to pravda, EU nám v plné parádě vrací zpět ty nejhorší nesmysly socialismu. Tentokrát je to konec svobody umělecké tvorby a příchod její pravidelné kontroly a plánování.

read more
GDPR

GDPR

Nařízení zasahuje do všech možných oblastí společnosti a komplikuje lidem život tam, kde doteď problémy nebyly.

read more
Zákaz vysavačů s vyšším příkonem

Zákaz vysavačů s vyšším příkonem

Od září 2014 jsou u nás zakázané vysavače s příkonem nad 1.600 W a od roku 2017 navíc i ty, které mají příkon vyšší než 900 W. Dříve se běžně používaly vysavače s příkonem 2.000 W.

read more
Stěhování EP

Stěhování EP

Evropský parlament se pravidelně stěhuje z jednoho svého sídla v Bruselu (Belgie) do druhého ve Štrasburku (Francie) a pak zase zpět. Ve francouzském sídle se přitom pracuje pouze 4 dny v měsíci.

read more

Zapojte se!

Možná vás právě teď trápí nějaký euronesmysl, který v našem seznamu chybí. Pošlete nám podklady pro jeho doplnění. Nebo můžete rovnou připravit celý text. Nezapomeňte uvedená tvrzení vždy řádně ozdrojovat. Za vaši pomoc se zlepšováním obsahu tohoto webu předem děkujeme!

Našli jste chybu? Máte nápad na doplnění? Využijte našeho kontaktního formuláře v zápatí této stránky a napište nám.

Kontaktní formulář

Sledujte nás

Kontakty

email: info@vystoupit.eu
facebook: fb.com/VYSTOUPIT

Chcete nám pomoct?

Podívejte se, jak se zapojit.

Naši spojenci pro CZEXIT

Pin It on Pinterest

Share This