Blesk začíná cenzurovat

Proběhla tisková konference. Mezi jinými zástupci médií se zúčastnil i reportér Blesk.cz. Jeho repotráž dokonce vyšla na webu Blesk.cz. Teď ji tam už ale nenajdete…

V pondělí 18. 3. 2019 proběhla tisková konference Strany nezávislosti České republiky. Zúčastnila se různá média a následně se z tiskovky na webu začaly objevovat výstupy. Články, reportáže, videa…

Na Blesk.cz vyšel poměrně rozsáhlý článek o startu volební kampaně této strany. Uběhlo pár dní a článek byste na webu Blesku hledali marně. Zde je screen z jejich webu, když tam ještě byl:

Jak vidíte z náhledu, u článku bylo i dost fotografií. Například tato:

Po tiskové konferenci si jednotlivé účastníky začali novináři brát stranou na krátké rozhovory. Tady je vidět náhled videa, které bylo součástí článku na webu Blesku:

Na obrázku je vidět, že reportér dělal rozhovor s Františkem Matějkou, který je předsedou Strany nezávislosti České republiky a zároveň jejich lídrem do voleb EP 2019.

Podle našich informací ale důvodem odstranění nebyl pan Matějka ani Strana nezávislosti České republiky. Tím skutečným důvodem je kombinace dvou okolností. Strana jde do voleb s jasným tématem vystoupení České republiky z EU. To je samo o sobě téma, kterému se média pokud možno vyhýbají. Tentokrát situaci ale významně změnil fakt, že externím poradcem této strany pro otázky Evropské unie je bývalý ministr financí Vlastimil Tlustý. Je to tak poprvé, kdy se k tématu vystoupení České republiky z EU přihlásil takto vysoký politik a spojil své jméno s konkrétní politickou stranou.

Z dobře informovaných zdrojů máme informace, že to byl právě pan Tlustý, který po tiskové konferenci vzbudil největší zájem novinářů. Víme také, že si tak zvaně nebral servítky s peprnými komentáři směrem k EU.

Kombinace tématu vystoupení z EU a osoby významného politika tak neprošla přes některé vlivné lidi v redakci Blesk.cz a celý článek musel být odstraněn. A pozor, tentokrát bylo odstranění opravdu důkladné! Zmizel nejen vlastní článek, ale z archivu zmizely i veškeré fotografie a videa.

Jak vypadal původní celý článek na webu Blesk.cz se můžete podívat na tomto screenu:

Kontaktní formulář

Sledujte nás

Kontakty

email: info@vystoupit.eu
facebook: fb.com/VYSTOUPIT

Chcete nám pomoct?

Podívejte se, jak se zapojit.

Naši spojenci pro CZEXIT

Pin It on Pinterest

Share This