Miloš Zeman, prezidentský kandidát 2018

Samozřejmě nás zajímá především vztah kandidáta k EU a to, zda by podpořil vystoupení České republiky z EU. Ke všem kandidátům jsme se z jejich veřejných projevů snažili dohledat jejich jasná stanoviska ke třem otázkám, které jsou pro nás zásadní.

Pan Zeman nám rozhodně neusnadnil práci, protože neodpověděl do žádné z volebních kalkulaček a důsledně se vyhýbal předvolebním debatám. Dokonce za sebe posílal odpovídat svého tiskového mluvčího. To může vyvolat podezření, zda je zdravotní stav pana Zemana natolik dobrý, aby zvládl vykonávat funkci prezidenta České republiky, když nezvládne ani účast v předvolební debatě. Kdyby nic jiného, tak je to velice arogantní přístup, zvláště v případě přímé volby, kde je účast na předvolebních debatách kandidátů nejen slušností, ale téměř povinností.

Má Česká republika vystoupit z EU?

Podle pana Zemana má Česká republika i nadále zůstat v EU. Doslova k tomu řekl:
„Pro malý nebo střední stát, jako je Česká republika, je vždy výhodnější, když je součástí většího celku, neboť se jinak může stát obětí nějakého silnějšího souseda,“

zdroj:
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zeman-se-jasne-vyjadril-k-otazce-clenstvi-v-EU-506664

zdroj:
https://zpravy.idnes.cz/zeman-cesky-narodni-zajem-zofinske-forum-fpv-/domaci.aspx?c=A170622_052711_domaci_kop

Podpoříte referendum o vystoupení České republiky z EU?

Pan Zeman by referendum o vystoupení České republiky z EU podpořil. Sám by však hlasoval pro setrvání v EU.
„Nesouhlasím s těmi, kdo jsou pro vystoupení z Evropské unie. Ale udělám všechno pro to, aby bylo referendum a aby se v něm mohli vyjádřit.”

zdroj:
https://echo24.cz/a/iiLVH/zeman-je-pro-referendum-o-vystoupeni-ceska-z-eu-hlasoval-by-proti

Jste pro zavedení eura v České republice?

Zde dochází často k omylu. Pan Zeman zavedení eura u nás občas komentuje neurčitě a z toho pak plynou pochybnosti o jeho postoji. Pan Zeman podporuje myšlenku, aby Česká republika zavedla euro.

22. 6. 2017 na Žofínském fóru pan Zeman řekl:
„Česká republika je na vstup do eurozóny připravena necelých deset let, plníme maastrichtská kritéria, ale je tu mentální bariéra.”
“Nezmění se teplota, změní se pouze měřítko, ve kterém ty ekonomické jevy budete zobrazovat, to je všechno. Ale lidi se naprosto iracionálně bojí eura.”

zdroj:
http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/lide-se-podle-zemana-iracionalne-boji-prijeti-eura/1499788

Vlajka EU

Nad rámec našich tří otázek musíme u pana Zemana zmínit ještě jednu skutečnost. Byl to právě on, kdo jako prezident České republiky nechal vyvěsit vlajku EU na Pražský hrad. Jsme přesvědčeni, že tento modrý hadr se žlutými hvězdami na toto místo nepatří. A to nejden z důvodu, že se ve skutečnosti nejedná o vlajku EU ve smyslu státního symbolu, ale hlavně proto, že Pražký hrad je významným symbolem České republiky a patří na něj pouze naše státní vlajka a prezidentská standarta. Vždyť cizí vlajka nad Pražským hradem vlála naposledy za nacistické okupace…

Podívejte se na video a pusťte si i zvuk. Už tehdy probíhalo vyvěšení vlajky za hlasitých protestů.

zdroj:
https://video.idnes.cz/?idvideo=V130403_114219_tv-zpravy_sha

Kontaktní formulář

Sledujte nás

Kontakty

email: info@vystoupit.eu
facebook: fb.com/VYSTOUPIT

Chcete nám pomoct?

Podívejte se, jak se zapojit.

Naši spojenci pro CZEXIT

Pin It on Pinterest

Share This